


Cilj zdravljenja ni samo odstranjevanje simptomov, ampak je proces doseganja zdravja, to se pravi zadovoljstva s svojim življenjem in sprejemanjem lastne svobode in odgovornosti. Je proces zavedanja lastnih zmožnosti in različnih načinov delovanja v nekem socialnem kontekstu. Težave in simptomi se razlagajo kot neko smiselno dogajanje v določenem času in okolju, ki pa v sedanjem trenutku ne omogočajo izpolnjujočega stika z okoljem. Eno glavnih vodil integrativne psihoterapije je salutogeneza, poudarjanje zdravih in razvijanje notranjih potencialov klienta in ne osredotočanje na bolezenske znake.
Osnovo psihoterapije predstavlja terapevtski odnos med klientom in psihoterapevtom. To je odnos med dvema enakopravnima in enakovrednima partnerjema, ki se redno srečujeta, vsak v svoji vlogi in s svojo odgovornostjo. V procesu psihoterapije se zdravi klient sam, psihoterapevt mu pomaga prepoznavati, razlagati in ozaveščati nefunkcionalne oblike komuniciranja z okoljem. Vsako srečanje klienta in psihoterapevta je skupna kreacija iskanja odnosa, ki bo klientu pomagal ozavestiti stare vzorcev doživljanja in reagiranja v različnih življenjskih situacijah in iskati nove, bolj funkcionalne, zadovoljujoče načine delovanja, ki klienta bolje povezujejo s samim seboj in z okoljem. Terapevtski odnos temelji na poslušanju, sprejemanju, spoštovanju, sočutju, zaupanju in zaupnosti.
Psihoterapija je dolgotrajnejši proces (od nekaj mesecev do nekaj let) in je usmerjena v odpravljanje psihičnih motenj in v globlje spreminjanje posameznikovega delovanja v okolju in vzpostavljanja medosebnih odnosov.
Izvajam individualno (z odraslimi osebami) in partnersko psihoterapijo.